Sponsorizare Sesiunea de Comunicări Ştiinţifice Studenţeşti

NXP Semiconductors este o companie globală de semiconductori care creează soluții care permit conexiuni și infrastructuri sigure pentru o lume mai inteligentă. NXP se concentrează pe cercetare, dezvoltare și inovare pe piețele sale țintă.

În România avem centre de excelență în R&D cu peste 20 de ani de istorie în proiectarea, dezvoltarea și inovarea produselor software.

NXP susține constant învățământul universitar prin programe dedicate colaborării cu universitățile. Colaborarea cu Academia de Studii Economice din București pentru Sesiunea de Comunicari Științifice din cadrul Facultății de Cibernetică, Statistică și Informatică Economică este foarte importantă pentru noi și sperăm să realizăm proiecte deosebite împreună în viitor.