pexels-photo-853168-853168.jpg

Comunitate pentru tineri romi

Fundația Agenția Împreună își dorește să pună bazele unei comunități pentru tineri romi, studenți în București. Inițiativa reprezintă un program de pregătire complex și include sesiuni de dezbateri, ateliere de dezvoltare personală, grupe de mentorat, tabere și alte activități (non)formale.

Această inițiativă a venit tocmi din dorința de a-i face pe tineri să-și creeze un grup de apartenență (etnică) la care să se raporteze în perioada studenției, alături de care să împartă pasiuni, visuri sau doar seri care să-i facă să se simtă mai puțin singuri și străini.

✏️ Studenții interesați să fie parte din comunitatea tinerilor romi se pot înscrie prin intermediul acestui formular.

Pentru orice detalii/nelămuriri puteți apela la carmen.catrina@agentiaimpreuna.ro sau 0749 189 122.