discussion, meeting, white male-1874791.jpg

A 2-a editie a programului de cursuri pentru studenti Softbinator Labs

Dragi studenti,
In urma succesului primei ediții din anul 2021, în luna Februarie, compania Softbinator Technologies vine cu o noua editie a programului Softbinator Labs: o serie de cursuri gratuite de tip mentorat dedicate industriei de Software Development adresate studentilor, într-o formă la distanță (online). Acesta oferă studenților oportunitatea ca, timp de 5 săptămâni, să aprofundeze și să aplice, la standardele pieței, cunoștințele dobândite în facultate. Alături de mentorii companiei, studenții vor lucra cu tehnologia dorită: Blockchain, Quality Assurance, Java Development, .Net Development sau Frontend (React și Angular). La finalul celor 5 săptămâni, participanții vor acumula cunoștințe aplicabile oriunde în piață și vor pregăti un proiect evaluat ulterior de experți din industrie. Absolvenții cu rezultatele excelente vor avea oportunitatea de a susține un interviu final pentru poziția de Junior Engineer în cadrul companiei.

Studentii interesati se pot înscrie utilizând platforma dedicată: https://www.softbinator.com/labs.
Deadline inscrieri: 30 Ianuarie 2022