Fondul de burse pentru robotică și programare, susținut de ING Hubs Romania

Dragi studenți,

Vă aducem la cunoștință că ING Hubs România susține Fondul de Burse pentru Robotică și Programare care este un program dedicat finanțării performanței și dezvoltării profesionale a elevilor de liceu și studenților din învățământul public din România. Prin acest program, puteți beneficia de burse pentru participarea la competiții naționale și internaționale de robotică și programare.

Valoarea burselor:

• Elevi de liceu și studenți: între 5.000 și 10.000 lei
  • Echipe (minim 2 elevi/studenți): între 10.000 și 25.000 lei

Perioada de Aplicare

Solicitările de burse sunt primite continuu în perioada 7 iunie – 1 decembrie 2024, iar solicitările eligibile vor fi evaluate și finanțate la fiecare 2 săptămâni, până la epuizarea bugetului disponibil de 250.000 de lei.

Criterii de Selecție

1. Performanța solicitantului sau a echipei trebuie să fie dovedită cât mai concret.
  2. Relevanța concursului/taberei de pregătire pentru stimularea performanței/dezvoltarea profesională a solicitantului/echipei.
  3. Argumentarea nevoii financiare trebuie să fie clară și justificată.
  4. Rezultatele estimate în urma primirii bursei pentru stimularea performanței/dezvoltarea profesională a solicitantului/echipei.

Pentru mai multe detalii, puteți accesa acest link.

Pentru întrebări suplimentare, puteți să le adresați către următoarea adresă de e-mail: simina@fundatiacomunitarabucuresti.ro.