Oferta stagii de practica la ENGIE ROMANIA

Dacă ești pasionat de domeniul energiei, cunoști cel puțin un limbaj de programare (exemplu: VBA, Phyton) și urmezi cursurile Facultății de Cibernetică, Satistică și Informatică Economică, te invităm să aplici pentru un stagiu de practică în echipa noastră.

Am pregătit pentru tine:
• Sesiuni de introducere în domeniul pieței de energie electrică și gaze naturale (ariile comercială și
operațională) în cadrul cărora vei descoperi rolul prognozei de consum sau producție, evoluția piețelor de energie
• Povești de carieră împărtășite de colegi cu experiență în echipă
• Sprijin privind întocmirea documentelor de practică

Ne așteptăm:
• Să fii o persoană curioasă și dornică de învățare
• Să ai bune cunoștințe de limba engleză sau franceză
• Să îți dorești să pui în practică noțiunile pe care le-ai învățat până acum în facultate

Dacă cele de mai sus îți fac cu ochiul, așteptăm CV-ul tău pe adresa de email: youngtalents.ro@engie.com cu subiectul “Stagiu practică CSIE”.

Tu ești energia viitorului!