Programul Her Energy Academy organizat de fundatia Leaders

Fundația Leaders  – organizație care din anul 2000 realizează programe educaționale de leadership pentru tineri, organizeaza anul acesta  Her Energy Academy, un program nou, conceput pentru 20 de tinere studente care au potențial ridicat de a deveni viitoare femei lider în tehnologie. Participarea în program este susținută de  OMV Petrom, societate cu care facultatea noastra are  un acord de parteneriat.

Her Energy Academy se desfășoară pe o durată de 6 luni, în format hibrid și cuprinde: 7 ateliere de branding personal și leadership, vizite de studiu pentru o experiență de pe teren, sesiuni de mentoring cu femei de succes din cadrul OMV Petrom și sesiuni de coaching individual.

Ne dorim ca prin acest program să identificăm și să selectăm acele 20 de tinere studente cu performanțe academice onorabile care își pot dezvolta brandul personal astfel încât să formăm viitoare modele de leadership feminin în domeniul tehnologiei.

Înscrierea în programul Her Energy Academy se poate face accesând linkul https://herenergyacademy.ro/