Sesiune informare masteranzi – Quant Olympics Romania 2022

Dragi masteranzi,

Deloitte împreună cu Banca Transilvania organizează concursul „Quant Olympics Romania 2022” destinat studenților la master din anul 1 și 2 din România. Studiile masterale incluse in concurs sunt din domeniile Statistică / Data Science / Machine Learning, aparținând centrelor universitare din București, Cluj, Iași și Timișoara.

Avem plăcerea de a vă invita sa participați la această olimpiadă care vă testează cunoștințele și ii premiază pe cei mai buni studenți.

Concursul se va desfășura în perioada 11 aprilie – 15 iulie. În cadrul exercițiului, studenții participanți vor pregăti un exercițiu de modelare a riscului de credit în domeniul bancar.

Primii 3 clasați vor fi premiați cu 2000€, 1500€ și respectiv 1000€.

Pentru a vă transmite mai multe detalii despre acest concurs, vă invităm în data de 31 Martie, la ora 18:00, la o sesiune online de prezentare a concursului. Detaliile de conectare se regăsesc la finalul mesajului.

În cadrul acestei sesiuni de o oră ne propunem să vă comunicăm:

• obiectivele proiectului,
  • modalitatea de desfășurare,
  • principalele cerințe,
  • modul de evaluare,
  • modalitățile de înscriere.

Mai multe detalii puteti gasi in documentul atasat aici.

Vă așteptăm cu drag în sesiunea de informare!