Stagiul de practica in cadrul Pentalog Romania

Pentalog Romania organizeaza stagii de pregatire practică prin programul “PregătIT pentru mâine!” dedicat studenților, cofinanțat de Fondul Social European prin Programul Operațional Capital Uman 2014-2020.  Mai multe informații despre program:  https://ww.pentalog.com/pregatit-pentru-maine/
Ceea ce vă oferim în cadrul acestui program este posibilitatea de a fi integrați și ghidați în activități aplicate de specialiștii noștri din domeniul IT, dar și accesul la servicii de consiliere și orientare pentru carieră, realizat prin consultanți de specialitate.

Avantajele participării la acest program de educație sunt:

• Echivalare practica de specialitate
  • Mediu de lucru Agile
  • Echipa de mentori cu experienta
  • Recomandare de angajare in functie de rezultate
  • Program flexibil care sa se potriveasca cu cursurile de la facultate
  • Premii in bani pentru rezultate exceptionale
  • Suportarea de catre companie a cheltuielilor de transport si cazare daca studentii vor dori (si starea de pandemie actuala va permite) sa faca practica in mod fizic la noi in agentie
  • Servicii de consiliere profesionala
  • Materiale de pe care sa poata participa efectiv la practica: laptopuri, licente
Practica se va desfăsura online in perioada 21 martie 2022 – 31 mai 2022 cu întalniri saptamanale, workshop-uri si sesiuni de knowledge sharing plus studiu individual.  Numărul de locuri disponibile este de 18 ( pe tehnologiile C/C++/C#, PHP și Android) încadrarea în locurile de practică facandu-se în ordinea primirii solicitărilor.
În cazul în care sunteți interesați, trimiteți un e-mail la adresa practica-buc@pentalog.com  pana pe data de 15 martie 2022.
Condițiile de înscriere sunt ca studentul să aibă domiciliul in Romania, cu excepția Bucuresti și Ilfov și să nu fie participant în alte proiecte cu fonduri europene pentru stagii de practică.
Va asteptam cu drag!