Stagiul de practică la Chess Coders

Dragi studenți,
Firma de dezvoltare software Chess Coders, partener al facultății noastre, oferă și anul acesta stagii de practica studenților facultății. Numărul stagiilor de practică oferite este 12, iar aplicațiile pot fi trimise la adresa de email: office@chesscoders.com .Stagiul de practică va fi centrat pe tehnologiile HTML, CSS, Git, NodeJS, ReactJS, MongoDB și ExpressJS (stack-ul MERN) și va avea 2 etape:

1. Etapa de training – 2 luni – Compania Chess Coders va organiza cursuri personalizate pentru stagiari;

2. Etapa de internship – O parte dintre participanți vor fi selectați să lucreze în cadrul companiei Chess Coders.Timeline:

1-28 februarie – Trimitere CV-uri la adresa office@chesscoders.com;

1-15 martie – Interviuri telefonice, online sau fizice;

16-31 martie – Confirmare;

1 aprilie – Start Training;

31 mai – Finalul perioadei de training;

1-20 iunie – Test pentru accederea în Internship;

1 iulie – 30 septembrie – O parte dintre candidați vor fi selectați pentru un program de Internship plătit.Pentru orice întrebări vă rugăm să contactați firma la adresa de email: office@chesscoders.com .