Voluntariat în studenție? Totul începe cu SiSC!

Atunci când vine vorba despre voluntariat, studenții Facultății de Cibernetică, Statistică și Informatică Economică se gândesc, cu siguranță, la oamenii ce îi reprezintă de nu mai puțin de 28 de ani, membrii SiSC! Sindicatul Studenților din Cibernetică este organizația ce face vocea CSIE auzită prin implicarea în mediul academic și organizarea anuală a unui număr semnificativ de proiecte, toate în interesul studenților.

Pentru SiSCoți, voluntariatul este mai mult decât cunoscuta lor prezență în facultate. Este despre viața de student presărată cu cele mai frumoase amintiri, în urma cărora oameni speciali contribuie la dezvoltarea personală și profesională a celor din jurul lor. Mai mult decât atât, a fi voluntar este și despre continuitate, despre oferirea oportunităților de a evolua și de a scrie cele mai frumoase pagini ale studenției, din generație în generație.

Înscrierile au loc în perioada 30 septembrie – 4 octombrie, accesând acest link.

Alătură-te și tu celei mai energice și primitoare comunități, care te așteaptă cu brațele deschise!