Competiția Energy Challenge organizată de E.ON România

Dragi studenți,

E.ON România organizează cea de-a X-a ediţie a competiţiei Energy Challenge, competiţie care este dedicată tuturor studenţilor cu dorinţă de dezvoltare de la licenţă sau master, înscrişi la o universitate din România.

Temele abordate în cadrul Energy Challenge sunt: Eficiență Energetică & Optimizare Rețea, Energie Verde, Digital & Smart, Produse / Servicii clienți.

E.ON România dorește să ofere studenților implicați şansa să își dezvolte ideile si să premieze cele mai bune proiecte. Studenții pot participa în echipe de minimum 2 si maximum 4 membri.

Locul 1 va primi suma de 3000 de Euro, locul al doilea constă în aventuri de 500 Euro/membru de echipă, iar locul al treilea un bilet la un festival la alegere în limita a 1000 RON/membru de echipă.